IFS dominuje mezi známými zavedenými dodavateli

Tisková zpráva: Londýn, 21.10.2019

IFS, globální podniková aplikační společnost, se po šesti po sobě jdoucích čtvrtletích růstu nad 20% pohybuje na vedoucí pozici trhu v oblasti terénních služeb.

Mimořádným 23% nárůstem čistého výnosu od počátku roku předstihla firma IFS opět trh, a to již potřetí. Nejnovější finanční výsledky propůjčují i nadále důvěru ve schopnosti společnosti IFS získat podíl na trhu od starších dodavatelů a udržet si zákazníky tím, že jim zajistí trvalý užitek z používání IFS.

„Úspěch naší obchodní transformace je zřejmý již ze třetího čtvrtletí (Q3), jenž označuje našich šest po sobě jdoucích čtvrtletí s růstem nad 20 procent,“ uvedl generální ředitel IFS Darren Roos. „Během posledních 18 měsíců jsme přešli z roztříštěného globálního podnikání na rychle rostoucí organizaci působící ve velkém měřítku po celém světě. Za celou dobu naší působnosti jsme neopomněli náš závazek poskytovat zákazníkům nejlepší možné zkušenosti, což i doposud zůstává naším hlavním principem.“

Roos shrnul na několika řádcích, co doposud odlišuje IFS od jeho průmyslových kolegů.

„Náš růst v horní linii nepochází z extrahování výnosů ze základny pomocí taktik, jako jsou audity dodržování předpisů. Naopak polovinu licencí získáváme z výnosů od nových zákazníků. Věřím, že to hovoří o naší schopnosti porazit větší zavedené dodavatele s portfoliem, které nabízí to, co ostatní nemají: výběr a zaměření na skutečnou hodnotu pro zákazníka.“

Generální ředitel IFS Constance Minc dodal: „Každá řádková položka tržeb zaznamenala ve třetím čtvrtletí dvojciferné zvýšení, což samo o sobě vypovídá o společnosti s jasnou vizí, která je předurčena k růstu. V závislosti na nedávných událostech, jsme uskutečnili a podíleli se na doposud nejvýznamnějším projektu, díky němuž jsme připraveni na cestu vpřed a jenž nám pomůže dosáhnout vytyčeného cíle příjmů ve výši 1 miliardy USD v roce 2021. V současné době se můžeme, díky nevídané transparentnosti a obratností firmy, rychle přizpůsobit výkyvům v kterékoli části podniku, a tak lépe dosáhnout konzistentního růstu a ziskovosti.“

V průběhu posledních čtvrtletí společnost IFS prokázala, že důvodem proč si zákaznici zvolí tuto společnost, jsou právě nabízená řešení, která se snadno používají a rychle nasazují. Do třetího čtvrtletí (3Q) jsou zařazeni takoví velikáni jako letecký titán Rolls-Royce, světový průkopník v oblasti kryogenního vybavení Cryostar, mezinárodní výrobce plastů Primo a tým Racing Point Formule 1.

Finanční a provozní výsledky za 3. čtvrtletí (Q3) a od počátku roku (leden – září 2019):

  • S výjimkou WorkWave se výnos z IFS cloudu (od počátku roku) zvýšil oproti stejnému období roku 2018 o 61%.
  • Čistý výnos (od počátku roku) činil 4,558 milionu SEK (485 milionů USD), což představuje nárůst o 23% oproti stejnému období v roce 2018; Čistý zisk ve třetím čtvrtletí vzrostl na 21%.
  • Výnosy z licencí od počátku roku vzrostly oproti stejnému období 2018 o 47%; Výnosy licencí z třetího čtvrtletí (Q3) vzrostly o 45%.
  • Na strategických růstových trzích IFS došlo také k dvojcifernému nárůstu výnosů z licencí, přičemž Aerospace & Defense vzrostly o 41% a Správa služeb vzrostla o 66% (oba počítané od počátku roku).
  • EBITDA meziročně vzrostla o 41% oproti stejnému období 2018.

Poznámka: Údaje o růstu příjmů vycházejí ze švédské koruny a jsou vykazovány ve skutečné měně.

V závislosti na výsledcích, jako jsou tyto, prokázala IFS nejen svou schopnost dominovat zavedeným dodavatelům na tradičních trzích, jako je plánování podnikových zdrojů (ERP), ale také získáním vedoucí pozice v nejrychleji rostoucím segmentu podnikového softwaru s nedávnou akvizicí společnosti Astea.

IFS také v posledních týdnech hostila jednu z nejnavštěvovanějších zákaznických událostí v historii společnosti, IFS World Conference 2019, která zaznamenala 40% nárůst účasti zákazníků oproti předchozímu roku.

Další informace naleznete na adrese www.ifs.com/corp/company/financial-results/.