Safariběh ČSOB 2019 s rekordní účastí vynesl pro nosorožce přes 300 000,- Kč

Letošního Safariběhu ČSOB se zúčastnilo téměř dvojnásobné množství běžců než v loňském roce, konkrétně 1093 osob. O akci byl velký zájem, neboť startovní listiny byly naplněny již v předprodeji a rezervace míst musely být z kapacitních důvodů ukončeny již týden před startem závodu.

Akce byla i letos pořádána na podporu nosorožců a jejich návratu do volné přírody. Na speciální konto Wildlife bylo vybráno přes 300 tisíc korun a pokud se vše podaří tak, jak je plánováno, přesun třech dvorských nosorožců a dvou dalších z jiné evropské ZOO by do Rwandy měl proběhnout v druhé polovině měsíce června. Tím bude realizován největší transport nosorožců z Evropy do volné přírody v historii.

„Vysoký zájem o Safariběh ČSOB nás letos opravdu příjemně překvapil. Po loňské zkušenosti jsme počítali se startem okolo 600 běžců, nakonec jich ale dorazilo skoro dvakrát tolik. Věřím, že byli všichni spokojení nejen se svým běžeckým výkonem, ale i se skvělou atmosférou závodu,“ uvedl ředitel safari parku Přemysl Rabas, který se sám postavil na start desetikilometrového běhu.

Účastníci závodu si mohli také zakoupit triko s nosorožcem ze speciální edice „Nechci být poslední“, čímž rovněž přispěli na záměr akce. Hlavním partnerem a sponzorem závodu se stala, stejně jako v předchozích letech, ČSOB banka.

ALTEC a.s. je dlouhodobým podporovatelem této akce a jsme rádi, že jsme i letos mohli přispět dobré věci.