Sportovní úspěchy, na které jsme hrdí

Designed by Freepik

ALTEC dlouhodobě podporuje různé sportovní oddíly a jsme velice rádi, když jejich reprezentanti zaznamenají nějaký úspěch. V posledních měsících několik z nich vybojovalo významné ocenění, někteří dokonce na mezinárodní úrovni.

8. června 2019 proběhl ve sportovní hale Strž ve Dvoře Králové nad Labem Český závod věkových skupin ve skocích na trampolíně, na kterém zástupci královédvorského Sokola získali hned tři medaile. Šimon Kulveit zabojoval a ve své věkové kategorii získal zlatou medaili. Jeho bratr Tobiáš Kulveit přidal stříbro a děvčata skákající synchronní dvojice, Karolína Jonová a Anička Svobodová, doplnily úspěšnou sbírku o bronz. Následující den se na stejném místě konalo Mistrovství České republiky, do kterého se z předchozího dne kvalifikoval Tobiáš Kulveit a mezi juniory se umístil na 10.místě, což byl skvělý výkon v tak velké konkurenci. Královédvorský Sokol tak na domácí půdě slavil velké úspěchy.

Šimon Kulveit na prvním místě

Dalším z úspěšných sportovců je talentovaný trutnovský rodák Matouš Beier z kanoistického oddílu TJ Lokomotivy Trutnov. Ten významně zasáhl do bojů na divoké řece a z Mistrovství světa juniorů, které se konalo 25.-28.7.2019 na řece Vrbas, poblíž bosenského města Banja Luka, dovezl jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile a stal se tak nejúspěšnějším juniorem tohoto šampionátu.

Matouš Beier „v akci“

Velice úspěšnou sportovkyní je i Dominika Jansová, patřící do týmu Powerlifting Dvůr Králové. Ta po vydařené sezóně na domácí půdě přidala do své sbírky i velkou mezinárodní trofej  z Mistrovství Evropy v klasickém benchpressu, které se konalo ve dnech 7.-10.8.2019 v Lucembursku. V kategorii dorostenky do 63 kg vybojovala první místo a odvezla si tak zlatou medaili a titul Mistryně Evropy.